Fjalë Kyçe

Juventusi pa Ronaldon kundër Brescias

Juventusi pa Ronaldon kundër Brescias

Tashmë konfirmohet gjithçka, Cristiano Ronaldo s’do të luajë të martën mbrëma kundër Brescias.

Para ndeshjes së nesërme, trajneri Maurizio Sarri, tha në konferencë për media se Cristiano ka mbingarkesë muskulore në kofshë dhe mund të mos ftohet për ndeshjen me Brescia.

Tashmë ka ardhur edhe konfirmimi, Ronaldo nuk është në listën prej 20 futbollistëve të ftuar për ndeshjen e nesërme.

Sido që të jetë, Gonzalo Higuain ia ka dalë, pavarësisht shqetësimeve pas probleme me hundë, vazhdojnë të jenë jashtë Giorgio Chiellini, Mattia De Sciglio dhe Douglas Costa.

Në skuadër s’ka vend për Mario Mandzukic, i cili vazhdon të lidhet me një transferim të mundshëm në Katar.

Skuadra e Juventusit për ndeshjen me Brescia: Szczesny, Pinsoglio, Buffon; De Ligt, Alex Sandro, Danilo, Bonucci, Rugani, Demiral; Pjanic, Khedira, Ramsey, Matuidi, Emre Can, Rabiot, Bentancur; Dybala, Cuadrado, Higuain, Bernardeschi.