Fjalë Kyçe

Kampionët e Botës quhen Real Madrid

Real Madrid janë shpallur përsëri kampionët e Botës në kuadër të klubeve.

“Los Blancos” kanë arritur që me sukses ta mposhtin skuadrën e Al Ain në finale e Kupës së Botës për Klube, me rezultatin 4:1

Gjithçka nisi mirë për madrilenët, të cilët qysh në minutën e 14’ kaluan në epërsi, shkruan lajmi.net.

Ishte “Topi i Artë”, Luka Modric ai i cili realizoi një gol jashtëzakonisht të bukur me të majtën për golin e parë të takimit.

Në pjesën e dytë, saktësisht në minutën e 60’ ishte Marcos Llorente që realizoi golin e dytë në triumfin e Real Madrid.

Fitoren e vulosi kapiteni Sergio Ramos, i cili realizoi në minutën e 79′ të takimit për 3:0.

Krejt në fund, Al Ain lanë gjurmët me anë të Tsukasa Shiotani për 3:1.

Kurse, rezultati u vulos në minutën e 90′, nga Yahia Nader i cili realizoi autgol.

Kësisoj, Real Madrid edhe zyrtarisht mund të konsiderohet si skuadra më e mirë në Botë.