Fjalë Kyçe

Kastrati: Në Kosovë goditet gjithmonë i drejti, do luftojmë deri në fund për “Talin” dhe “Skifterat”

Kastrati: Në Kosovë goditet gjithmonë i drejti, do luftojmë deri në fund për “Talin” dhe “Skifterat”

Kapiteni i Gjilanit, Ylber Kastrati ka reaguar në lidhje me gjendjen në të cilën ndodhet SC Gjilani, teksa nuk e ka lënë pa e përmend edhe çështjen ‘këmishzinjëve’ të cilët ishin në qendër të vëmendjes në ndeshjet e fundit.

Kastrati nuk ka deshur të heqë barrën e përgjegjësisë për rezultatet e dobëta të klubit të tij, por ka adresuar një varg kritikat edhe në organet kompetente në lidhje me ndarjen e drejtësisë.

Lideri i ekipit ‘kuqebardh’ ka premtuar gjithashtu se ai me bashkëlojtarët e tij do të luftojnë deri në fund për presidentin “Tali” dhe tifo grupin “Skifterat”.

Më poshtë ua sjellim reagimin e plotë të Kastratit:

Aktualisht Gjilani ndodhet në pozitën e dhjetë të renditjes tabelare me 35 pikë, kur kanë mbetur edhe tri javë deri në mbylljen e kampionatit.