Fjalë Kyçe

Kështu do të duket stadiumi i klubit italian pas rinovimit

Kështu do të duket stadiumi i klubit italian pas rinovimit

Klubi i futbollit nga Serie A, Bologna, ka vendosur që ta rinovojë stadiumin.

Stadiumi i Bolognas quhet “Renato Dall’Ara” dhe ka një kapacitet prej 38 mijë ulëseve, ndërsa renovimi pritet të përfundojë brenda pesë viteve.

Punimet do ta ruajnë strukturën arkitektonike të stadiumit, që është edhe pjesë e historisë së qytetit, por do të ndërthurin në të edhe elemente moderne, ndërsa kapaciteti do të shkojë deri në 29 mijë ulëse.