Fjalë Kyçe

Këta janë 10 basketbollistët më të mirë në historinë e NBA

Këta janë 10 basketbollistët më të mirë në historinë e NBA

BleacherReport ka bërë një renditje interesante sa i përket basketbollistëve më të mirë në historinë e NBA.

BleacherReport ka bërë renditjen në bazë të statistikave dhe trofeve të fituar.

Padyshim, listës i prin Michael Jordan i cili edhe nga shumë njohës të basketbollit konsiderohet si më i miri, transmeton lajmi.net.

Podiumi plotësohet nga LeBron James dhe Kareem Abdul-Jabbar që renditen i dyti respektivisht i treti.

Më poshtë lista e 10 basketbollistëve më të mirë në historinë e NBA:

  1. Michael Jordan
  2. LeBron James
  3. Kareem Abdul-Jabbar
  4. Magic Johnson
  5. Larry Bird
  6. Shaquille O’Neal
  7. Tim Duncan
  8. Bill Russell
  9. Wilt Chamberlain
  10. Stephen Curry.