Fjalë Kyçe

Këto janë fjalët e Mirel Josës pas humbjes nga Flamurtari

Këto janë fjalët e Mirel Josës pas humbjes nga Flamurtari

Prishtina ka humbur ndeshjen ndaj Flamurtarit, humbje e cila e ka zbritur në vendin e dytë klubin nga kryeqyteti.

“Sot krijuam mirë deri diku 20 minutat e para të lojës, patëm një far epërsie me kundërshtarin por mendoj me daljen me karton të kuq lojtarët tonë patën një siguri në veten e tyre, dhe pësimi i dy golave me 10 lojtarë neve na bën të mendojmë shumë gjëra për të ardhmën. Jam shum i dëshpëruar për këtë humbje. Duhet të reagonim shumë më mirë në pjësen e dytë. Gjatë pjesës së parë duhet të ishim shumë më kolektiv në mënyrën e zgjidhjeve të rasteve për shënim”, ishin fjalët e Josës pas ndeshjes.

Por në fund ai sqaroi se të mendojmë për të ardhmen do të thotë sipas tij të mendojnë në mënyrën se si do të zhvillojnë ndeshjet.