Fjalë Kyçe

Këto janë formacionet e ndeshjes Zvicët-Turqi

Këto janë formacionet e ndeshjes Zvicët-Turqi

Zvicra luan kundër Turqisë në ndeshjen e fundit grupore në kuadër të ‘Euro 2020’.

Kjo sfidë zhvillohet në Stadiumin Olimpik në Baku, ndërsa ë bashku me takimin tjetër (Italia-Uellsi) do të përcaktohen skuadrat që do të kualifikohen tutje.

Azzurrët tashmë e kanë siguruar pjesëmarrjen në fazën e eliminimit direkt, kurse Helvetikët duhet të fitojnë dhe të presin se çfarë do të bëjnë uellsianët.

Formacionet startuese të Zvicrës dhe Turqisë: