Fjalë Kyçe

Këto janë Kombëtaret çerekfinaliste në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”

Këto janë Kombëtaret çerekfinaliste në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”

Sot kanë përfunduar ndeshjet e treta në fazën e grupeve të “Tokyo 2020”.

Sot kanë përfunduar ndeshjet e treta në fazën e grupeve në kuadër të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”, transmeton lajmi.net.

Mirëpo, çerekfinalistët kanë befasuar me paraqitjet e tyre të mira.

Në fakt, në çerekfinale nuk arritën Kombëtare si, Argjentina, Franca dhe Gjermania ndërsa Japonia dhe Egjipti befasuan me paraqitjet e mira.

Në kuadër të çerekfinales, Spanja do të ketë punë me Bregun e Fildishtë dhe Japonia ndeshet me Zelandën e Re.

Brazili ka përballë Egjiptin, ndërsa Korea Jugore përballet me Meksikën.