Fjalë Kyçe

Këto janë pesë rregullat strikte për luftimin e Covid-19

Këto janë pesë rregullat strikte për luftimin e Covid-19

Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës nëpërmjet një ilustrimi të publikuar në Facebook ka treguar pesë rregullat bazë për mbrojtje nga Covid-19.

Rregulli i parë tregohet të jetë vendosja e maskës, mbajtja e distancës, pastrimi i shpeshtë i duarve, dezinfektimi i duarve dhe sipërfaqeve si dhe shmangia e prekjes së syve, hundës dhe gojës.

“Bashkë për shëndetin. #ruajeveten dhe të tjerët!”, thuhet në njoftim.

Bashkë për shëndetin.#ruajeveten dhe të tjerët!

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Sonntag, 12. Juli 2020