Fjalë Kyçe

KF Feronikeli e mposht Ferizajin me 5:0

KF Feronikeli e mposht Ferizajin me 5:0

KF Feronikeli e ka mposhtur me rezultat të thellë 5:0 Ferizajin, në ndeshjen hapëse të xhiros së shtatë të Superligës së Kosovës.

Kampionët e Kosovës kanë regjistruar paraqitjen më të mirë të këtij sezoni, duke e deklasuar Ferizajin.

Sulmuesi Kastriot Rexha, ishte realizatorë i dy golave të hershëm për Feronikelin, kur shënoi në minutat 8’ dhe 12’.
Mendurim Hoti në minutën e 39’, i dha fund dilemës së fituesit, kur shënoi për 3:0.

Në pjesën e dytë, Feronikeli shënoi edhe dy gola të tjera, me anë të Haxhi Nezirajt.

Neziraj shënoi në minutat 53’ dhe 64’.

Me këtë fitore, Feronikeli numëron 15 pikë, dhe xhiron e ardhshme zhvillon derbin me Llapin.