Fjalë Kyçe

Kjo është deklarata e jashtëzakonshme e Pep Guardiollas për Liverpoolin

Kjo është deklarata e jashtëzakonshme e Pep Guardiollas për Liverpoolin

Trajneri i Man Cityt ka lavdëruar tej mase kundërshtarin më serioz për titullin e premier ligës, shkruan Gazeta Alo.

Guardiolla ka vetëm fjalë të mëdha për skuadren e Liverpoolit.

“Liverpool janë një nga ekipet më të mira me të cilat jam përballur. Kanë taktikë të mirë dhe janë shumë të fortë në mbrojtje, presionin e lartë dhe kundersulmet i kanë shumë të mira. Liverpool i ka të gjitha. Kjo është arseyja pse gara për titull është kaq e ngushtë.” ka deklaruar trajneri Pep Guardiola.