Fjalë Kyçe

Kjo është dilema e vetme e Solarit për formacionin

Kjo është dilema e vetme e Solarit për formacionin

Santiago Solari duket se ka vendosur që sonte të startojë me lojtarët e njejtë që startoi në mesjavë pikërisht në El Clasicon e Copa del Rey.

Por sipas Marcas, dilema e vetme e tij për formacionin e El Clasicos së sontme është Marcelo. Tekniku Madrilen dëshiron t’i jap mundësinë sërish Brazilianit pasi nuk startoi me të në Copa në gjysmëfinale dhe t’a pushojë Reguilon.

Sic e dimë në ndeshjet e fundit, është Reguilon ai i cili ka startuar në shumicën e ndeshjeve nën udhëheqjen e Solarit.