Fjalë Kyçe

Kjo është kundërshtarja e Majlindes në finale

Kjo është kundërshtarja e Majlindes në finale

Majlinda Kelmemdi ka mundur Odette Giuffridan dhe është kualifikuar në finale, shkruanGazetaAlo.

Majlinda Kelmendi kalon edhe pengesën Odette Giuffrida, të cilën e kishte mposhtur edhe në finanlen e madhe të Loëjrave Olimpike RIO 2016.

Me një Ippon mjeshtëror, Kelmendi mposhti italianen, për të prekur finalen e madhe të Grand Slamit të xhudos, që po mbahet në Dyseldorf të Gjermanisë.

Kelmendi në finale takohet me Sosorbaram Lkhagvasuren të Mongolisë.

Finalet zhvillohen pas orës 17. I urojmë fat dhe suksese kampiones tonë. /GazetaAlo