Fjalë Kyçe

Kjo është kundërshtarja e radhës e Majlindës në Grand Slamin e Dyseldorfit

Kjo është kundërshtarja e radhës e Majlindës në Grand Slamin e Dyseldorfit

Krenaria jonë ka arritur ta fitojë me ippon luftën e parë, duke e mundur gjermanen Verena Thum.

Sfida e radhës e Kelmendit në Gjermani është ajo kundër xhudistes nga Brazili, Eleudis Valentim.

Braziliania për të arritur deri në raundin e tretë në Dyseldorf, ka arritur të mposht Karolina Pienkowska dhe Lopez Sheriff.