Fjalë Kyçe

Kjo është lista e bomberëve më të mirë në Ligën e Kampionëve

Kjo është lista e  bomberëve më të mirë në Ligën e Kampionëve

Këtë mesjavë ka përfunduar raundi i parë i ndeshjeve të para të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve.

Me ndeshjet e zhvilluara deri në këtë fazë, është ylli i Bayern Munich, Robert Lewandowski që kryeson listën e golashënuesve në Ligën e Kampionëve me tetë gola.

Pas tij, renditet Lionel Messi që ka shënuar gjashtë gola, për të vazhduar me Neymar, Edin Dzeko, Paulo Dybala, Andrej Kramaric, Moussa Marega dhe Dusan Tadic me nga pesë gola.