Fjalë Kyçe

Kjo është nota me të cilën u vlersua Rashica

Kjo është nota me të cilën u vlersua Rashica

Superylli kosovar, Milot Rashica, është duke vazhduar me paraqitje briliante për skuadrën gjermane, Werder Bremen.

Rashica në vitin 2019 është në top formë për skuadrën gjermane, duke shënuar gola tejet të rëndëishme.

Reprezentuesi kosovar është shndërruar në një nga lojtarët kyç të trajnerit, Florian Kohfeldt.

23 vjeçari sonte shënoi një supergol ndaj Schalke 04 në kuadër të Kupës së Gjermanisë. Ai shënoi në minutën e 66-të dhe luajti 88 minuta.

Rashica u vlerësua me notën 8.1 për këtë ndeshje.