Fjalë Kyçe

Kjo është renditja tabelare në Grupin A ku ndodhet Kosova

Kjo është renditja tabelare në Grupin A ku ndodhet Kosova

Kosova merr pikën e parë në kuadër të kualifikimeve për “EURO 2020”.

“Dardanët” kanë debutuar në këtë kampanjë të eleminatoreve me barazim në “Fadil Vokrri” ndaj Bullgarisë (1-1).

Djelmoshat e Bernard Challandes pozicionohen në vendin e tretë në grupin A, duke lënë pas Malin e Zi dhe Çekinë.

Ndërkohë që Anglia ka filluar shkëputjen ndjeshëm në klasifikim.

Shiko edhe renditjen e plotë tabelare në grupin A: