Fjalë Kyçe

Kjo është sfida e radhes për FC Prishtina 01

Kjo është sfida e radhes për FC Prishtina 01

FC Prishtina 01 – FC Euroterm, të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve, shkruan Gazeta Alo.

Lideri i Ligës së Parë do ta ketë edhe një përballje interesant drejt rrugës për Superligë.

Kundërshtari i skuadres nga kryeqyteti do të jetë klubi gjakovar FC Euroterm.

Përballja do të zhvillohet të shtunën në Pallatinë e Rinisë dhe Sporteve nga ora 21:00.

Ndeshja e parë e zhvilluar në Gjakovë ishte mbyllur me rezultat 11:0.

Aktualisht skuadra ka 12 fitore dhe 36 pikë të tubuara. /Gazeta Alo