Fjalë Kyçe

Kjo lëvizje e De Jong mund të ju ketë ikur (VIDEO)

Kjo lëvizje e De Jong mund të ju ketë ikur  (VIDEO)

Skuadra e Ajaxit ka eleminuar Realin në takimin e 1/8-së së finales në ligën e kampionëve me rezultat 1-4, shkruan GazetaAlo

De Jong tregoi një paraqitje të shkëlqyeshem gjatë 90 minutave.

Në pjesën e parë ai me një lëvizje shumë të mençur arriti t’i kalojë dy lojtaret e Realit Modriçin dhe Viniciusin.

Për më shumë ju ftoj të shikoni videon më poshtë: