Fjalë Kyçe

Kjo pritet të jetë paga e Kylian Mbappe në Real Madrid

Kjo pritet të jetë paga e Kylian Mbappe në Real Madrid

Sipas informacioneve të fundit, nënshkrimi i Kylian Mbappé nga Real Madrid mund të arrijë der 300 milionë euro: 250 milion për transferimin e tij, plus paga e tij.

Sipas gazetës franceze L’Equipe, sulmuesi parizian nuk do të nënshkruajë për ekipin e bardhë pa mbledhur të paktën 15 milionë euro në sezon.

Sulmuesi i Paris Saint-Germain ka kaluar Neymar-in në listën e dëshirave të Florentino Pérez, përballë tregut të ardhshëm të transferimeve në verë.

Presidenti i Real Madridit dhe trajneri i tij i ri, Zinedine Zidane, kanë fillar të lëvizin për të mbyllur nënshkrimin e Mbappé. /Gazeta Alo