Fjalë Kyçe

Kjo skuadër e fiton derbin romak

Kjo skuadër e fiton derbin romak

Lazio dhe Roma janë përballur në kuadër të javës së 26-të në kampionatin italian Serie A, shkruan GazetaAlo.

Përballja e zhvilluar në stadiumin Olimpico ka përfunduar me rezultatin 3:0 në favor të vendasve.

Golat i shënuan, Caisedo, Imobile dhe Cataldi.

Lazio triumfoi në derbin romak me plotë meritë pasi dominuan në tërsi takimin. /GazetaAlo