Fjalë Kyçe

Kloop i përgjigjet Realit për Sadio Mane

Kloop i përgjigjet Realit për Sadio Mane

Mediat raportojnë se Jurgen Klopp çdo ofertë të Real Madrid për Manen, do ti përgjigjet me një kundër ofertë për Asension dhe Varanen.

Flitej se mund të ndodhë një shkëmbim Varane – Mane por të gjitha këto janë spekulime që nuk kanë bazë.

Klopp është i qetë tashmë, sepse asnjë lojtarë nuk ka klauzolë largimi dhe lojtarët bazë kanë kontrata 5 vjecare dhe klubi secilit lojtarë mund ti vendos cmime mbi 150 mil e lartë dhe kjo automatikisht do i largoj blerësit potencial që të ia mësyjnë qytetit të Liverpoolit për të bërë tregti, pastaj fakti që të gjithë lojtarët kanë raporte të shkëlqyera me Klopp dhe se Liverpooli tashmë cdo sezonë është në nivelet më të larta evropjane, nuk pritet që të ketë edhe joshje për lojtarët që të mendojnë gjetiu, përkundrazi Varane thuhet se ka kërkuar të largohet dhe sytë ka hedhur drejtë premier ligës dhe Klopp tashmë ka planet e tij./GazetaAlo