Fjalë Kyçe

Klopp vjen me deklarate interesante pas fitores se kundër Newcastle-s

Klopp vjen me deklarate interesante pas fitores se kundër Newcastle-s

Trajneri i Liverpoolit,Jurgen Klopp, është shprehur shumë i lumtur me fitoren e skuadrës së tij kundër Newcastle-s.

“Të kuqte” e Anglisë sonte mundën bindshëm prej 4-0, Newcastlen, duke blinduar kreun e tabelës me gjashtë pikë më shumë së Tottenham që është e dyta.

Tekniku gjerman pas ndeshjes tha se është mirë që tashmë skuadra e tij ka gjashtë pikë më shumë së “Spurs” dhe shtatë pikë më shumë së Manchester City. Klopp thotë se Liverpooli synon të bëjë historinë e re.

“Është mirë që kemi gjashtë pikë më shumë se skuadrat tjera (Tottenham), ose shtatë (Man City), por është vetëm kaq. Epërsia nuk do të thotë asgjë, ne do të luajmë kundër Arsenalit dhe Manchester Cityt”, tha Klopp.

“Kemi dashur të krijojmë një bazë të mirë për pjesën e dytë të sezonit dhe e kemi bërë. Ne duam të krijojmë historinë tonë. Janë numra të mirë, situate e mire… por janë edhe 19 ndeshje deri në fund”, theksoi strategu gjerman. /Gazeta Alo/