Fjalë Kyçe

Klubi i madh italian pas Julian Weigl

Klubi i madh italian pas Julian Weigl

Seria A mund të jetë përvoja e radhës për Julian Weigl e Borussia Dortmundit, transmeton Gazeta Alo.

AS Roma sipas medieve italiane, është e interesuar për mesfushorin gjerman.

Weigl po bën një sezon të madh me “milionerët” e Gjermanisë, dhe tashmë ai po monitorohet nga disa klube të fuqishme evropiane përfshirë edhe klubin italian, Roma.

Informacionet që vijnë nga Italia, thonë se romakët janë duke përgatitur ofertë një vit e gjysmë për futbollistin e Dortmundit.

Roma do të tentojë që lojtarin ta sjellë në kryeqytetin italian qysh në muajin janar. /Gazeta Alo/