Fjalë Kyçe

Klubi i madh spanjoll, heq dorë nga Matthijs de Ligt

Klubi i madh spanjoll, heq dorë nga Matthijs de Ligt

Klubi i madh spanjoll, Barcelona duket se janë dorëzuar në garën për ta blerë talentin e Ajaxit, Matthijs de Ligt, transmeton Gazeta Alo.

“Blaugranat” siç raportojnë mediet spanjolle, janë pesimistë në lidhjen me transferimin e holandezit.

Interesimi e shumë klubeve evropiane për lojtarin si dhe negociata e lëkundshme, thuhet se kanë bërë që krerët e Barcelonës të heqin dorë nga blerja e mundshme e De Ligt.

Ndryshe, holandezi është cak i disa klubeve evropiane përfshirë edhe top-klubet e Premier Leagues. /Gazeta Alo/