Fjalë Kyçe

“Koha që Pulisic të bëj hapin e madh”

“Koha që Pulisic të bëj hapin e madh”

Talenti i Borussia Dortmundit, Christian Pulisic, duket se gjatë këtij dimri do të largohet nga gjiganti gjermane.

Mesfushori amerikan është duke u kërkuar nga dy klubet e mëdha të Premier Leagues, Liverpool dhe Chelsea.

Ish-futbollisti amerikan Cowherd mendon se ka ardhur koha që bashkëkombësi i tij, të bëj hapin e madh në futbollin evropian.

“Mendoj se tani është koha për një ndryshim te Christian Pulisic, dhe një ndryshime në një klub më të madh”, tha ai.