Fjalë Kyçe

Kosova deklason Bullgarinë

Kosova deklason Bullgarinë

Pas fitores në sfidën e parë 2:1, Kosova sot fitoi 4:1, shkruanGazetaAlo

Për dallim nga takimi i parë, vashat e përzgjedhëses, Afërdita Fazliu sot shfaqën lojë edhe më të mirë dhe si rezultat i kësaj shënuan katër gola.

Për Kosovën këto dy miqësore vijnë në kuadër të përgatitjeve për kualifikimet e Evropianit 2021. /GazetaAlo.