Fjalë Kyçe

Kosova do të luajë sot me këto fanella

Kosova do të luajë sot me këto fanella

Në qershor të vitit të kaluar, Federata e Futbollit të Kosovës lidhi marrëveshje me kompaninë zvicerane Fourteen për të veshur futbollistët e kombëtares sonë.

Fanellat bazë janë blu, si mysafirë të verdha ndërsa zgjedhja e tretë ka qenë e zezë.

Ndërsa, Kosova ndaj Bullgarisë do të luaj me fanellat blu, të cilat i kanë sjellur fat në të gjitha ndeshjet deri tani.

Në 3 ndeshje kanë 3 fitore, me Ishujt Faroe, Maltën dhe Azerbajxhanin.