Fjalë Kyçe

Kosova e fiton përballjen kundër Anglisë

Kosova e fiton përballjen kundër Anglisë

Kombëtarja U19 ka shënuar fitore në ndeshjen e dytë në kuadër të turneut “Roma Caput Mundi”, shkruan GazetaAlo.

Pas barazimit me Lazion në kohën e rregullt dhe më pas humbjes në serinë e penalltive, djelmoshat e drejtuar nga Ramiz Krasniqi kanë pasur një paraqitje shumë të mirë në përballje me Anglinë, duke fituar me rezultat 3:1.

Golat për Kosovën i shënuan Muhamet Hyseni, Albin Prapashtica dhe Adonis Aliu.

Ndeshjen e fundit në kuadër të këtij turneu Kosova e zhvillon të enjten kundër Moldavisë. /GazetaAlo