Fjalë Kyçe

Kosova U21, Rafet Prekazi publikon listën e të ftuarve

Kosova U21, Rafet Prekazi publikon listën e të ftuarve

Përzgjedhësi i Kosovës U21, Rafet Prekazi ka publikuar listën me futbollistët e ftuar për ndeshjen e këtij muaji.

‘Dardanët e rinj’ këtë muaj do të luajnë vetëm një ndeshje të vlefshme për kualifikimet e Euro 2021, ku do të përballen me Shqipërinë më 15 tetor nga ora 19:00.

Prekazi ka ftuar pesë lojtarë nga Superliga e Kosovës, ku dy prej tyre luajnë për Ballkanin e Suharekës, shkruan lajmi.net.

Florjan Smakiqi i Feronikelit, Ardit Nika i Flamurtarit, Ardit Hyseni i Trepçës ’90 dhe Blendi Baftiu & Arbër Hoxha nga Ballkani, teksa ky i fundit merr ftesën e parë nga kombëtarja dardane.

Lista e të ftuarve: 

Ndryshe, Kosova pas tre ndeshjeve në grupin e 3-të renditen në pozitën e dytë me gjashtë pikë.