Fjalë Kyçe

Kroos pas infektimit me COVID-19: Po ndihem i dobët

Kroos pas infektimit me COVID-19: Po ndihem i dobët

Toni Kroos është përfshirë në listën e lojtarëve të ftuar për Kampionatin Evropian Euro 2022 nga trajneri Joachim Low.

Kjo nuk ishte ndonjë befasi por që mesfushori duhet ta rigjejë formën e tij pasi ai së fundi doli pozitiv me COVID-19 dhe kjo duket se ka ndikuar shumë në fizikun e tij.

Kros ka deklaruar se ai po ndihet shumë më i dobët pas kësaj përvoje jo të mirë, përcjell KosovaPress.

“Po ndihem vërtetë i dobët, Është një ndjenjë jo e mirë, por do të jem gati. Tani po ndihem pak më mirë, ethet kanë rënë pak. Pavarësisht nga të gjitha masat paraprake që marrim, transmetimi vie nga personat brenda shtëpisë”, tha në fund Kroos.