Fjalë Kyçe

Kroos: Rudiger është një nga mbrojtësit më të mirë në botë

Kroos: Rudiger është një nga mbrojtësit më të mirë në botë

Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos ka folur në lidhje me transferimin e ri të ‘Mbretërve’, Antonio Rudiger.

Rudiger është lojtari më i ri i Real Madridit.

Gjermani u transferuar drejt ‘Santiago Bernabeu’, si një lojtar i lirë, pasi i skadoi kontrata me Chelsea.

Është bashkëlojtari i tij në kombëtare dhe tani në Madrid, Kroos që ka folur për qendërmbrojtësin

“Antonio Rudiger është një nga mbrojtësit më të mirë në botë”, tha gjermani, përcjell lajmi.net.

29 vjecari do të jetë në repartin e mbrojtjes së bashku me Eder Militao, David Alaba dhe Dani Carvajal.