Fjalë Kyçe

Kualifikohen Liverpool e Tottenham, ranë Interi e Napoli

Kualifikohen Liverpool e Tottenham, ranë Interi e Napoli

Liverpooli është kualifikuar në rundin tjetër të garave në Ligën e Kampionëve, transmeton Gazeta Alo.

“Të kuqte” e Anglisë më një gol nga Salah (34’), kaluan në 1/8 e finales së garës më të madhe evropiane.

Ndërkohë, Barcelona dhe Tottenham kanë ndarë pikët, duke luajtur baras 1-1, rezultat ky që “Spurs” i çon në fazën tjetër të garave, falë barazimit 1-1 te Interit në duel me PSV, kurse, Barcelona qysh në xhiron e kaluar e ka siguruar kualifikimin në rundin tjetër të garave të Championsit. /Gazeta Alo/