Fjalë Kyçe

Kulifikimet e EURO 2020, ky është grupi i Kombëtares së Kosovës

Kulifikimet e EURO 2020, ky është grupi i Kombëtares së Kosovës

Kombetarja e Kosovës është në një grup mjaft të vështirë për kualifikimet e EURO 2020.

Anglia, Republika Çeke, Bulgaria dhe Mali zi, janë kundërshtarët e Kosovës në këto kualifikime.

Bullgaria do të jetë sfiduesi i parë i Kombëtares së Kosovës takim ky i cili luhet ditën e hënë në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeaytet me fillim nga ora 20:45.

Ju dëshirojmë suksese yjeve të Kosovës. /Gazeta Alo