Fjalë Kyçe

Kurti në konferencë për media bashkë me Rashiqin në orën 13:30

Kurti në konferencë për media bashkë me Rashiqin në orën 13:30

Kryeminsitri i shkarkuar Albin Kurti do të dalë në një konferencë për media në 13:30.

Sipas njoftimit të zyres së tij, në konferencë do të jetë edhe Nenad Rashiq, Këshilltar Politik i Kryeministrit në detyrë dhe njëkohësisht udhëheqës i Zyrës për Çështje të Komuniteteve.

Mbetët të shihet nëse Kurti do ta shkarkojë Rashiqin pasi ndaj të njëjtë është ngritur aktakzuë për keqpërdorim të detyrës zyrtare.