Fjalë Kyçe

Ky është bomberi i Kombëtares së Kosovës

Ky është bomberi i Kombëtares së Kosovës

Që nga 5 marsi i vitit 2014 kur Kosovës iu dha e drejta për të zhvilluar ndeshje ndërkombëtare ,deri më tani dardanët i kanë zhvilluar gjithsejt 19 ndeshje, shkruan Gazeta Alo.

Listës së golashënuesve i prinë sulmuesi Arbër Zeneli, i cili ka realizuar 6 gola në fanellën e Kombëtares së Kosovës, pas tij vijnë Vedat Muriqi më 4 gola, Amir Rrahmani 4 gola, Benjamin Kololli 3, Alber Bunjaku 3 dhe Elbasan Rashani 3 gola.

Kosova ndeshjen e radhes e luan ditën e nesërme ndaj Bullgarisë me fillim nga ora 20:45. /Gazeta Alo