Fjalë Kyçe

Ky është bomberi i Kosovës

Ky është bomberi i Kosovës

Që nga 5 marsi i vitit 2014 kur Kosovës iu dha e drejta për të zhvilluar ndeshje ndërkombëtare ,deri më tani dardanët i kanë zhvilluar gjithsejt 18 ndeshje.

Listës së golashënuesve i prinë sulmuesi Arbër Zeneli, i cili ka realizuar 6 gola në fanellën e Kombëtares së Kosovës, pas tij vijnë Vedat Muriqi më 4 gola, Benjamin Kololli 3, Amir Rrahmani 3, Alber Bunjaku 3 dhe Elbasan Rashani 3 gola.

Më poshtë keni listën e 11 golashënuesve më të mirë: