Fjalë Kyçe

Ky është bomberi i top – 5 ligave evropiane

Ky është bomberi i top – 5 ligave evropiane

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Vallecanos në takimin e javës së 27-të të la ligas.

Skuadra e Valverde ka shënuar fitore me rezultatin 3:1.

Leo Mesi ka shënuar një gol dhe ka asistuar në golin e tretë të shënuar nga Pique.

Leo Messi deri tani në këtë sezonë ka shënuar 26 gola dhe ka dhënë 12 asistime.

Kjo e bën atë si golashënuesin dhe asistuesin më të mirë në top 5 ligat evropiane. /GazetaAlo.