Fjalë Kyçe

Ky është formacioni i Anglisë kundër Kosovës

Ky është formacioni i Anglisë kundër Kosovës

Anglia dhe Kosova takohen sonte në duelin e tyre në St Mary’s Stadium.

Anglia pret sonte Kosovën në ballafaqimin e tyre në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020.

Në ballafaqimin e skuadrës lidere të grupit dhe befasisë më të këndshme të kualifikimeve, Kosovës, mediat angleze i kanë kushtuar rëndësi të veçantë formës së mirë të djelmoshave tanë, transmeton lajmi.net.

Tabloidi britanik “Express”, ka publikuar formacionin e mundshëm të Anglisë për ndeshjen kundër Kosovës.

(4-3-3): Pickford; Alexander-Arnold, Keane, Maguire, Rose; Rice, Henderson, Oxlade-Chamberlain; Sancho, Sterling, Kane.