Fjalë Kyçe

Ky është kapiteni Kosovës

Ky është kapiteni Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet në ndeshjen miqësore ndaj Danimarkës, para asaj kualifikuese ndaj Bullgarisë.

Bernard Challandes ka përpiluar formacionin startues ndaj danezëve, duke vendosur që Arijanet Muric të jetë në portë.

Trajneri zviceran e la në stol Samir Ujkanin, që është edhe kapiten i skuadrës, duke ia bartur shiritin, Herolind Shalës.

Vlen të ceket se Kosova ka 10 ndeshje pa humbjes, gjersa ka fituar në tetë dhe ka barazuar në dy.