Fjalë Kyçe

Ky është lojtari më i paguar në Premierligë

Ky është lojtari më i paguar në Premierligë

David de Gea duke se do ta përfitojë një kontratë të majme te Manchester United.

U raportua se David de Gea po largohet nga Machester United, por një gjë e tillë duket se nuk do të ndodhë.

Skuadra angleze do t’i ofrojë kontratë të re spanjollit, pasi ajo aktuale skadon në fund të këtij sezoni, përcjell lajmi.net.

Me kontratën e re, David de Gea do të bëhej lojtari më i paguar në histori të Premierligës.

Besohet se spanjolli do ta kalojë Alexis Sanchezin dhe Mesut Ozilin që fitojnë 400 mijë funte në javë, duke marrë një pagë prej 450 mijë funte.