Fjalë Kyçe

Ky është momenti kur Khabib nokauton Gaethje

Ky është momenti kur Khabib nokauton Gaethje

Khabib Nurmagomedov fitoi sonte titullin e padiskutueshëm në UFC

Ai mposhti Justin Gaethje në UFC. Luftëtari rus ka fituar duke mposhtur rivalin e tij amerikan që në raundin e dytë me nokdaun.

Nurmagomedov mori fitoren e 29-të në karrierën e tij duke mos njohur humbje. Për më shumë mund të ndiqni momentin kur Nurmagomedov hedh me “knock-out”, Justin Gaethje.

Në fund të duelit, Nurmagomedov u shpreh se kjo ishte ndeshja e tij e fundit dhe nuk do të duelojë më në UFC duke u pensionuar.

https://streamable.com/yhk7o2