Fjalë Kyçe

Ky është plani i Barcelonës për t’a ndalur Viniciusin

Ky është plani i Barcelonës për t’a ndalur Viniciusin

Ylli madrilian Vinicius Junior ishte lojtari qëi shkaktoi më së shumti probleme mbrojtjes së Barcelonës në El Clasicon e fundit dhe si duket kjo do të ndikojë që stafi i Blaugranëve të mendojë seriozisht për planin e ndaljes së tij në El Clasicon e sontme.

Trajneri Blaugran, Ernesto Valverde, në intervistën para ndeshjes së sontme tha këto fjalë për planin e ndaljes së supertalentit Madrilen:

”Nuk ka një plan special për të, nuk ka plan të vecantë por duhet t’a bëjmë atë sëbashku si ekip. Eshtë një lojtarë në formë të mirë dhe i lëvizshëm. Duhet t’a marrim parasysh. Por aty është edhe Bale, Benzema, Lucas”, ka deklaruar Valverde.