Fjalë Kyçe

Ky është urimi i Granit Xhakës për krijimin e ushtrisë së Kosovës

Ky është urimi i Granit Xhakës për krijimin e ushtrisë së Kosovës

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Ganit Xhaka, ka uruar Kosovën për krijimin e ushtrisë.

Kosova sot edhe zyrtarisht është bërë me ushtrinë e saj. Reprezentuesi shqiptar i Zvicrës përmes Instagramit, ka uruar vendlindjen e tij për krijimin e ushtrisë.

Xhaka ka postuar një foto në Instastory të Instagramit të tij zyrtar ku ka mbishkrimin “Urime”, dhe një flamur të Kosovës.

Në foto është një ushtar kosovar me veshje ushtarake.