Fjalë Kyçe

Labinot Kabashi lëndohet në ndeshjen e parë të rikthimit nga lëndimi

Labinot Kabashi lëndohet në ndeshjen e parë të rikthimit nga lëndimi

Fati nuk po e përcjell reprezentuesin e Kosovës dhe anëtarin e Barcelonës, Labinot Kabashi.

Kabashi ka pësuar një dëmtim të rëndë në ndeshjen e parë të rikthimit nga lëndimi që vuante më herët, raporton ‘Mundo Deportivo’, transmeton lajmi.net.

Labinoti është larguar nga ndeshja më herët se që kishte parashikuar trajneri i tij, dhe ai mund të përballet me një lëndim serioz.

Labi u inkuadrua në këtë ndeshje si zëvendësues. Shtatë minuta para fundit të ndeshjes ai u lëndua.

Akoma nuk janë kryer të gjitha ekzaminimet por besohet se ai mund të vuaj nga lëndimi i njëjtë që e la jashtë fushave për disa muaj.

Shpresojmë që Labinot Kabashi ta kaloj më lehtë këtë lëndim të pësuar