Fjalë Kyçe

Lajm i mirë nga diplomacia, Kosova do ta ketë përfaqësuesin e saj në DASh

Lajm i mirë nga diplomacia, Kosova do ta ketë përfaqësuesin e saj në DASh

Ministrja e Punëve të Jashtme Meliza Haradinaj-Stublla po vazhdon qëndrimin e saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku sot ka zhvilluar takim me Zëvendës Ndihmës Sekretarin për Çështjet Evropiane dhe Euroazisë, Mattheë Palmer.

E pas këtij takim Haradinaj-Stublla ka njoftuar se Republika e Kosovës për herë të parë në historinë politike, do të mund të dërgojë përfaqësuesin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të saj në Departamentin Amerikan të Shtetit.

Tutje e para e diplomacisë kosovare, ka treguar se  kanë diskutuar me Palmer në lidhje me dialigun me Serbinë duke shtuar se vetëm nën lidershipin amerikan, dialogu do të ketë dinamikën dhe qartësinë e duhur

Njoftimi i plotë i saj:

https://www.facebook.com/melizaharadinajstublla/posts/150387943373940