Fjalë Kyçe

Lajm i mirë për tifozët e Milanit, ja për çfarë bëhet fjalë

Lajm i mirë për tifozët e Milanit, ja për çfarë bëhet fjalë

Një lajm i mirë për tifozët e AC Milanit.

Alesio Romagnoli është rikuperuar dhe duket se do të jetë i gatshëm për sfidën me Bolognan.

Sipas medieve italiane, trajneri i “Rossonerëve”, Genaro Gattuso e ka grumbulluar Romagnolin për sfidën e radhës.

“Alesio Romagnoli është grumbulluar nga Gattuso për sfidën ndaj Bolognas, por pritet që ndeshen ta nise nga stoli”, shkruajnë mediet italiane.

Romagnoli ka mungua në ndeshjet e kaluar për shkak të një lëndimi të pësuar më parë, por tani lojtari është rikuperuar dhe i gatshëm për ndeshjen e ardhshme.