Fjalë Kyçe

Lajmi i fundit, arrihet marrëveshja Juventus – Guardiolla

Lajmi i fundit, arrihet marrëveshja Juventus – Guardiolla

Një lajm bombastik vjen nga mediat e njohura evropiane se tanimë është arritur marrëveshja ndërmjet, Juventusit dhe Pep Guardiolas, shkruan Gazeta Alo.

Luigi Guelpa (Il Giornale): ka raportuar se “Juventus ka arritur marrëveshje me Pep Guardiola për sezonin e ardhshëm.”

Lajmet janë të shumta rreth teknikut të Manchester City, ku nuk harrojmë edhe lajmin nga mediat spanjolle para 2 muajsh të cilat konfirmonin që për Pep është duke u angazhuar vetë presidenti Agnelli. /Gazeta Alo.