Fjalë Kyçe

Lajmi i fundit, Fabregas nënshkruan me Monacon

Lajmi i fundit, Fabregas nënshkruan me Monacon

Cesc Fabregas i është bashkuar Thierry Henry te Monaco. Tani është gjithçka zyrtare.

Ish-ylli i Chelsea-t ka nënshkruar një kontratë deri në 2022-shin me  klubin francez.

Pas eksepriencave me Arsenal, Chelsea dhe Barcelona, spanjolli është gati për një aventurë të re sportive.

Fabregas është kërkuar me ngulm edhe nga Milan-i në javët e kaluara, por në fund ka zgjedhur transferimin në Ligue 1.