Fjalë Kyçe

Lajmi i fundit, Llapi lëshon akuza të rënda ndaj FFK-së dhe Prishtinës

Lajmi i fundit,  Llapi lëshon akuza të rënda ndaj FFK-së dhe Prishtinës

Skuadra e Llapit ka shënuar fitore ndaj Prishtinës me rezultatin 1:0 në takimin e zhvilluar.sot në Podujevë, shkruan GazeaAlo.

Pas kësaj sfide skuadra e Llapit ka lëshuar një reagim të madh në faqen e tyre zyrtare.

Ky është postimi skuadres llapjane.

Sot nuk e kemi mposhtur vetëm Prishtinën por edhe Federatën e Futbollit të Kosovës e cila i ka dhënë premio 38000 euro për ta mposhtur Llapin.

Të premten, një ditë para ndeshjes Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi i pagoi FC Prishtinës premio në vlerë 38000€.

Kjo nuk ndodh askund në botë, kjo është për hetuesi!!!

Shtrohet pyetja për Komitetin ekzekutiv a ka raste tjera kur ndodh e njëjta gjë dhe apo ndodhin këto ndodhi me leje të tyre?

Podujevë, 2 mars 2019